-13 °С
Болотло
TelegramVKOK
Бөтә яңылыҡтар

2019/20 уҡыу йылында Башҡортостан Республикаһы Башлығы стипендиаттары

2019/20 уҡыу йылында Башҡортостан Республикаһы Башлығы стипендиаттары исемлеге.

1. Арина ӘБЙӘЛИЛОВА, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, X синыф.

2. Настя ӘБХАЛИҠОВА, Нефтекамалағы 10-сы мәктәп, VIII синыф.

3. Илина АҠБУЛАТОВА, Сибайҙағы балалар сәнғәт мәктәбе, IV синыф.

4. Настя АЛЕКСАНДРОВА, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, IX синыф.

5. Камила ӘМИРОВА, Өфөләге махсус урта музыка колледжы, VI синыф.

6. Элина АРЫҪЛАНБӘКОВА, Дәүләкәндәге балалар сәнғәт мәктәбе, IV синыф.

7. Тамерлан ӘФЛӘТҮНОВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.

8. Әҙәм ӘХМӘҘИШИН, Туймазылағы 7-се мәктәп, VII синыф.

9. Айгөл БАЙҒАЗИНА, Өфөләге айырым фәндәрҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 27-се мәктәп, X синыф.

10. Женя БАЛАНДИН, Салауаттағы 1-се лицей, X синыф.

11. Саша БЕЛОВ, Октябрьскийҙағы 2-се сәнғәт мәктәбе, IX синыф.

12. Борис БОБКОВ, Стәрлетамаҡтағы 3-сө лицей, X синыф.

13. Артём БРУСКОВ, Туймазылағы балалар музыка мәктәбе, VII синыф.

14. Сабина ВӘЛИУЛЛИНА, Өфөләге 153-сө лицей, X синыф.

15. Таһир ВӘХИТОВ, Өфөләге махсус урта музыка колледжы, VI синыф.

16. Инсаф ҒӘЙНАНОВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, XI синыф.

17. Мират ҒАРИПОВ, Учалы районы, Уральсктағы балалар сәнғәт мәктәбе, VI синыф.

18. Рәил ҒИЛЕМХАНОВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.

19. Илнар ҒИЛМЕТДИНОВ, Илештәге балалар сәнғәт мәктәбе, IV синыф.

20. Динара ҒИНДУЛЛИНА, Дүртөйлөләге 5-се мәктәп, XI синыф.

21. Ваня ГРИШИН, Өфөләге 91-се гимназия, X синыф.

22. Кирилл ГУБИН, Мәләүездәге 1-се гимназия, IX синыф.

23. Егор ДОЛГОДВОРОВ, Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, XI синыф.

24. Аня ЕРОФЕЕВА, Ейәнсура районы, Иҫәнғолдағы 2-се мәктәп, VI синыф.

25. Валера ЖУРАВЛЁВ, Өфөләге 16-сы мәктәп, XI синыф.

26. Алина ЗАВАЛИХИНА, Ейәнсура районы, Иҫәнғолдағы 2-се мәктәп, X синыф.

27. Динар ЗАКИРОВ, Салауат районы, Мөрсәлим мәктәбе, IX синыф.

28. Артур ЗАРИПОВ, Саҡмағош районы, Саҡмағоштағы 1-се мәктәп, XI синыф.

29. Рәмил ЙЫҺАНШИН, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, XI синыф.

30. Алмаз ИҘИӘТУЛЛИН, Нефтекамалағы 1-се лицей, XI синыф.

31. Иҙел ИЛБАҠТИН, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.

32. Таһир ИСМӘҒИЛЕВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, XI синыф.

33. Рената ИСМӘҒИЛЕВА, Өфөләге махсус урта музыка колледжы, VIII синыф.

34. Марсель ҠАЗЫХАНОВ, Кушнаренколағы балалар музыка мәктәбе, VI синыф.

35. Адэлия ҠАСИМОВА, Өфөләге 160-сы лицей, IX синыф.

36. Урал КИНЙӘБАЕВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.

37. Коля КИРӘЕВ, Өфөләге Аркадий Гайдар исемендәге 47-се гимназия, IX синыф.

38. Серёжа КНЯЗЕВ, Күмертауҙағы айырым фәндәрҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 3-сө мәктәп, XI синыф.

39. Илья КОЖИН, Белореттағы 17-се гимназия, VIII синыф.

40. Вера КОЛЕСНИК, Өфөләге Нариман Сабитов исемендәге 1-се балалар музыка мәктәбе, V синыф.

41. Лиза КОНСТАНТИНОВА, Мәләүездәге 6-сы лицей, XI синыф.

42. Ирина КРЫЛОВА, Ишембайҙағы12-се лицей, XI синыф.

43. Кәрим ҠУЛАНШИН, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.

44. Вадим КУЛЕШОВ, Өфөләге 74-се мәктәп, IX синыф.

45. Артур ҠОЛОШОВ, Стәрлетамаҡтағы 3-сө башҡорт интернат-лицейы, XI синыф.

46. Настя ЛАВРЕНОВА, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.

47. Илһам ЛАТИПОВ, Асҡын районы, Ҡышлауйылға мәктәбе, XI синыф.

48. Арина ЛЕБЕДИЧ, Өфөләге 5-се балалар музыка мәктәбе, IV синыф.

49. Вика ЛИСИЦКАЯ, Өфөләге 100-сө мәктәп, IX синыф.

50. Матвей ЛУЗАНИН, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, X синыф.

51. Милана МӘҺӘҘИЕВА, Күмертауҙағы Николай Антошкин исемендәге 1-се гимназия, XI синыф.

52. Нурия МӘҺӘҘИЕВА, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, IX синыф.

53. Владислава МАКОВЕЕВА, Благовещендағы балалар сәнғәт мәктәбе, V синыф.

54. Всеволод МАРТЫНОВ, Өфөләге 39-сы гимназия, X синыф.

55. Ирек МӘСӘЛИМОВ, Ейәнсура районы, Фәйзулла Солтанов исемендәге Иҫәнғол мәктәбе, X синыф.

56. Ксюша МАТЕРИНСКАЯ, Октябрьскийҙағы 2-се гимназия, XI синыф.

57. Лиза МИРОШНИЧЕНКО, Туймазы районы, Ҡандралағы музыка мәктәбе, VI синыф.

58. Маша МОТОРИНА, Өфөләге 11-се балалар музыка мәктәбе, VI синыф.

59. Дания МӨХӘМӘҘИЕВА, Учалылағы 1-се балалар музыка мәктәбе, VI синыф.

60. Элина МӨХӘМӘҘИЕВА, Шишмәләге 1-се мәктәп, XI синыф.

61. Айлина МӨХӘМӘТ­ЙӘНОВА, Өфөләге 22-се мәктәп, XI синыф.

62. Илдар МӨХӘМӘТШИН, Стәрлетамаҡтағы 31-се мәктәп, XI синыф.

63. Азалия НӘСИБУЛЛИНА, Баҡалы районы, Мостафа мәктәбе, IX синыф.

64. Варвара НИКУЛИНА, Өфөләге махсус урта музыка колледжы, VII синыф.

65. Слава ПАВЛУШКИН, Өфөләге 153-сө лицей, X синыф.

66. Света ПАСТУХОВА, Нефтекамалағы 10-сы белем биреү үҙәге, VIII синыф.

67. Валерия ПОРОЗОВА, Нефтекамалағы 4-се мәктәп, VI синыф.

68. Глеб РУБЦОВ, Өфөләге 74-се мәктәп, IX синыф.

69. Никита САБИН, Хәйбулла районы, Яңы Ергән мәктәбе, X синыф.

70. Ралина СӘЛӘХОВА, Нефтекамалағы 12-се мәктәп, VIII си­ныф.

71. Алёша САЛОМАТИН, Салауаттағы 1-се лицей, X синыф.

72. Азамат САФИКАНОВ, Стәрлетамаҡтағы 2-се гимназия, XI синыф.

73. Владислав СЛИВАЕВ, Өфөләге 94-се лицей, IX синыф.

74. Маша СМОЛЕНКОВА, Өфөләге 6-сы балалар музыка мәктәбе, VI синыф.

75. Егор СОЛОВЬЁВ, Туймазылағы 7-се мәктәп, V синыф.

76. Алёна СТУПНИКОВА, Өфөләге 106-сы лицей, X синыф.

77. Лиана СОЛТАНОВА, Илеш районы, Үрге Йәркәйҙәге 4-се мәктәп, XI синыф.

78. Вика ТЕПЛОВА, Күмертауҙағы балалар музыка мәктәбе, VII синыф.

79. Вика ТЕРЕНТЬЕВА, Стәрлетамаҡтағы 32-се мәктәп, XI синыф.

80. Маргарита ТИМЕРБАЕВА, Өфөләге 39-сы гимназия, XI синыф.

81. Алёша ФАДЕЕВ, Өфөләге 62-се лицей, XI синыф.

82. Әлфинә ФӘХРЕТДИНОВА, Учалылағы 1-се башҡорт лицейы, XI синыф.

83. Реналь ХӘБИРОВ, Туймазылағы 7-се мәктәп, VI синыф.

84. Айназ ХАЖИЕВ, Учалылағы балалар сәнғәт мәктәбе, IV синыф.

85. Саша ХӘЙРУЛЛИН, Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, X синыф.

86. Аня ХАЙТИНА, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

87. Айҙар ХАРРАСОВ, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, XI синыф.

88. Әнүәр ХӘСӘНОВ, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, X синыф.

89. Фәнис ХАФИЗОВ, Өфөләге 153-сө лицей, X синыф.

90. Руслан ШӘЙНУРОВ, Тәтешле районы, Үрге Тәтешлеләге 1-се мәктәп, X синыф.

91. Искәндәр ШӘМИҒОЛОВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, XI синыф.

92. Диана ШАПИЕВА, Нефтекамалағы 7-се мәктәп, IX синыф.

93. Дан ШӘРӘФЕТДИНОВ, Салауаттағы 1-се лицей, X синыф.

94. Тимур ШӘРИПОВ, Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, XI синыф.

95. Әминә ШАФИҠОВА, Өфөләге Фатима Мостафина исемендәге 20-се башҡорт гимназияһы, XI синыф.

96. Коля ШВЕЦОВ, Өфөләге 91-се гимназия, XI синыф.

97. Вадим ШУШАРИН, Учалылағы 5-се мәктәп, X синыф.

98. Вера ЮЖАКОВА, Өфөләге 16-сы гимназия, VIII синыф.

99. Марина ЯПРЫНЦЕВА, Стәрлетамаҡтағы 1-се мәктәп, XI синыф.

100. Карина ЯХИНА, Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, X синыф.
Читайте нас в