-8 °С
Болотло
TelegramТестарVKOK
Бөтә яңылыҡтар

2020/21 уҡыу йылында Башҡортостан Башлығы стипендиаттары

1. Илхан Әбделғужин, Өфөләге 39-сы гимназия, IX синыф. 2. Регина Әбйәлимова, Өфөләге махсус урта музыка колледжы, IX синыф. 3. Софья Аллаярова, Нефтекамалағы балалар һынлы сәнғәт мәктәбе, VII синыф. 4. Амалия Әмирова, Өфөләге 1-се лицей, VI синыф. 5. Андрей Апсатаров, Мишкә районы, Мишкәләге Флорид Бүләков исемендәге 1-се лицей, XI синыф.

6. Пётр Бадоля, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, IX синыф.

7. Юлиә Байымова, Стәрлетамаҡтағы 6-сы гимназия, X синыф.

8. Майя Бәширова, Өфөләге 11-се балалар музыка мәктәбе, VII синыф.

9. Лена Богачёва, Октябрьскийҙағы 12-се мәктәп, XI синыф.

10. Азат Богданов, Стәрлетамаҡтағы 3-сө башҡорт интернат-мәктәбе, X синыф.

11. Диана Богучарскова, Нефтекамалағы 12-се мәктәп, IX синыф.

12. Марина Буканина, Өфөләге Нариман Сабитов исемендәге 1-се балалар музыка мәктәбе, V синыф.

13. Даша Букина, Нефтекамалағы 12-се мәктәп, IX синыф.

14. Искәндәр Булатов, Өфөләге айырым фәндәрҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 45-се мәктәп, VIII синыф.

15. Сабина Вәлиуллина, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

16. Аня Вежба, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, XI синыф.

17. Вика Волощук, Өфөләге 7-се балалар музыка мәктәбе, VI синыф.

18. Родион Воронин, ӨДНТУ-ның Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, XI синыф.

19. Әҙилә Ғәзизова, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, V синыф.

20. Айназ Ғәлиәхмәтов, Учалы районы, Уральскиҙағы балалар сәнғәт мәктәбе, VII синыф.

21. Вадим Ғиләжев, Өфөләге 11-се Аксаков гимназияһы, XI синыф.

22. Владислав Гусев, Стәрлетамаҡтағы 3-сө башҡорт интернат-лицейы, XI синыф.

23. Полина Домрачева, Өфөләге махсус урта музыка колледжы, VII синыф.

24. Кирилл Донгузов, Өфөләге 153-сө лицей, X синыф.

25. Эрик Еникеев, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

26. Аня Ерофеева, Ейәнсура районы, Иҫәнғолдағы 2-се мәктәп, VII синыф.

27. Георгий Журавлёв, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, IX си­ныф.

28. Дима Журавлёв, ӨДНТУ-ның Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, XI синыф.

29. Айгөл Заһиҙуллина, Стәрлетамаҡтағы Жәлил Кейекбаев исемендәге 3-сө гимназия, XI синыф.

30. Аслан Заһитов, Әбйәлил районы, Асҡарҙағы балалар сәнғәт мәктәбе, V си­ныф.

31. Владислав Зайцев, Белореттағы 17-се гимназия, IX синыф.

32. Зөлмир Закиров, Яңауылдағы балалар сәнғәт мәктәбе, V синыф.

33. Кира Захарова, Нефтекамалағы 10-сы мәктәп, VI синыф.

34. Марат Зиятдинов, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

35. Вилена Ибраһимова, Ейәнсура районы, Иҫәнғолдағы 2-се мәктәп, V си­ныф.

36. Вика Игнатьева, Дәүләкәндәге балалар сәнғәт мәктәбе, VII синыф.

37. Эмилия Иҙиәтуллина, Нефтекамалағы 1-се лицей, X синыф.

38. Арина Ильчибаева, Краснокама районы, Ҡуяндағы балалар сәнғәт мәктәбе, VII синыф.

39. Ләйлә Исмайлова, Өфөләге 110-сы мәктәп, XI синыф.

40. Ева Йыһангирова, Салауаттағы 1-се гимназия, X синыф.

41. Эдик Ҡарамышев, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

42. Карина Кәримова, Өфөләге 39-сы гимназия, X синыф.

43. Алексей Клеванский, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

44. Ксения Козлова, Туймазылағы автономлы мәктәп, IX синыф.

45. Аня Краюшкина, ӨДНТУ-ның Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, X синыф.

46. Георгий Кривуляк, Өфөләге 91-се гимназия, XI синыф.

47. Ангелина Кулакова, Күмертау­ҙағы балалар музыка мәктәбе, VIII синыф.

48. Данил Куликов, Белореттағы балалар музыка мәктәбе, V синыф.

49. Маша Кутьенкова, Әлшәй районы, Шафран мәктәбе, IX синыф.

50. Настя Лавренова, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, XI синыф.

51. Илья Латипов, ӨДНТУ-ның Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, X синыф.

52. Саша Левков, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, IX синыф.

53. Матвей Лузанин, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

54. Айнур Лоҡманов, Туймазылағы 3-сө мәктәп, X синыф.

55. Антон Мазнев, Бөрөләге 8-се мәктәп, IX синыф.

56. Ника Мартюченко, Өфөләге балалар сәнғәт мәктәбе, VI синыф.

57. Илья Мәсәлимов, Әлшәй районы, Шафран мәктәбе, X синыф.

58. Тимур Муллағәлин, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.

59. Милана Муллаянова, Өфөләге айырым фәндәрҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 31-се мәктәп, IX синыф.

60. Рәмил Мөхәмәтшин, Өфөләге 39-сы гимназия, IX синыф.

61. Ксения Мөхәмәтшина, Бәләбәйҙәге 1-се балалар сәнғәт мәктәбе, VII синыф.

62. Тимур Насретдинов, Өфөләге 153-сө лицей, X синыф.

63. Аида Нурғәлиева, Өфөләге 64-се гимназия, XI синыф.

64. Вячеслав Павлушкин, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

65. Даша Пекина, Нефтекамалағы 10-сы мәктәп, IX синыф.

66. Саша Погудин, Өфөләге 106-сы «Берҙәмлек» лицейы, XI синыф.

67. Настя Попова, Туймазы районы, Собханғолдағы балалар сәнғәт мәктәбе, V синыф.

68. Снежана Прайс, Өфөләге 130-сы мәктәп, VIII синыф.

69. Эвелина Рәжәпова, Благовещендағы балалар сәнғәт мәктәбе, VI синыф.

70. Яна Савватеева, Өфөләге 6-сы балалар музыка мәктәбе, VII синыф.

71. Вадим Савельев, Өфөләге 46-сы лицей, VI синыф.

72. Милана Сәғәтдинова, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, XI синыф.

73. Вадим Сәғитов, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, IX синыф.

74. Ләйсән Сәйфуллина, Октябрьскийҙағы 2-се балалар сәнғәт мәктәбе, VI синыф.

75. Алексей Саломатин, Салауаттағы 1-се лицей, XI синыф.

76. Алексей Санин, ӨДНТУ-ның Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, X синыф.

77. Артём Сафин, Өфөләге 153-сө лицей, X синыф.

78. Артур Семёнов, Нефтекамалағы 1-се лицей, IX синыф.

79. Егор Соловьёв, Туймазылағы 7-се мәктәп, VI синыф.

80. Елизавета Сочнева, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, XI синыф.

81. Руфина Таулыҡаева, Өфөләге 62-се лицей, VI синыф.

82. Ғаяз Танһыҡҡужин, Сибай­ҙағы балалар сәнғәт мәктәбе, IV синыф.

83. София Труфанова, ӨДНТУ-ның Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, XI синыф.

84. Нигина Умарова, Өфө районы, Булгаков мәктәбе, XI синыф.

85. Ольга Фуга, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.

86. Реналь Хәбиров, Туймазылағы 7-се мәктәп, VII синыф.

87. Саша Хәйруллин, ӨДНТУ-ның Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, XI синыф.

88. Айзилә Хәлиуллина, Стәрлетамаҡтағы 32-се мәктәп, VII синыф.

89. Азалиә Хәмәтнурова, Балтас районы, Иҫке Балтастағы 1-се мәктәп, IX синыф.

90. Әнүәр Хәсәнов, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, XI синыф.

91. Ренат Хәтимов, Өфөләге 93-сө физика-математика лицейы, X синыф.

92. Андрей Чердынцев, Өфөләге 153-сө лицей, X синыф.

93. Вадим Чернов, Өфөләге 64-се гимназия, X синыф.

94. Ольга Черных, Нефтекамалағы 1-се гимназия, VII синыф.

95. Камилә Шакирова, Октябрьскийҙағы 3-сө гимназия, IX синыф.

96. Катя Шараева, Нефтекамалағы 10-сы мәктәп, VIII синыф.

97. Дан Шәрәфетдинов, Салауат­тағы 1-се лицей, XI синыф.

98. Артур Шәрифуллин, Өфө районы, Авдон мәктәбе, VIII синыф.

99. Карина Йосопова, Өфөләге 48-се башҡорт лицейы, IX синыф.

100. Карина Яхина, ӨДНТУ-ның Өфөләге Матвей Пинский исемендәге 83-сө инженер лицейы, XI синыф.
Читайте нас в